Bezpieczne przewożenie rowerów – bagażnik na hak holowniczy

Bezpieczne przewożenie rowerów – bagażnik na hak holowniczy

Jeśli chcesz zamówić bagażnik na hak na 3 rowery, skieruj się na tę stronę.

Rozbudowa dróg dla rowerów nie tylko w największych aglomeracjach, lecz również w wielu miejscowościach wypoczynkowych w kraju i za granicą spowodowała, iż pakując się na wakacje rozmyślamy, czy zabrać jeszcze rower. Gdy nasz rower łatwo są się rozkręcić, a przy tym jedziemy bez współtowarzyszy, można zagospodarować dla niego miejsce w bagażniku. Kłopoty pojawiają się, gdy wyjeżdżamy w rodzinnym gronie i musimy zabrać dwa lub trzy rowery. W tych okolicznościach należy użyć platformy rowerowej na hak.

Uchwyt rowerowy a platforma rowerowa – o czym trzeba wiedzieć?

Rowery można przewieźć na dachu pojazdu, montując na nim uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, lub na platformie rowerowej instalowanej na haku. Obie opcje pozwalają na transport nawet do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańszym rozwiązaniem, jednak mają również kilka wad. Zamocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, bywa uciążliwością zwłaszcza dla niewysokich osób. Ponadto zamocowanie roweru na bagażniku dachowym zwiększa wysokość pojazdu, i choć zazwyczaj nie jest to przeszkodą w czasie przejazdu pod niewysokimi mostami, kładkami dla pieszych czy bramami, to wpływa na sterowność pojazdu z uwagi na to, że silniej reaguje on na podmuchy wiatru. Natomiast platformy rowerowe zakładane na hak przedłużają pojazdy, wobec tego kierowcy ich używający powinni zachować szczególną ostrożność przy cofaniu i parkowaniu tyłem pojazdu. Jednoślady umieszczone na platformie nierzadko także wystają poza boczny obrys auta, co może przeszkadzać w wymijaniu innych pojazdów na ciasnych ulicach.

Bagażnik na rower na hak – na co zwrócić uwagę przed jego zamówieniem?

Decydując się na zakup bagażnika na rower na hak wypada w pierwszej kolejności uwzględnić parę kwestii. Nie jest to tani zakup, dlatego powinno się już na początku określić jaką ilość rowerów docelowo będziemy pragnęli transportować. Bagażnik na rower od znanego producenta, np. od Thule, posłuży nam wiele lat i jeżeli kupujemy go w celu użycia go podczas rodzinnych wypadów, opłaca się postawić na taki, na którym przewieziemy 3 albo 4 rowery. Innym znaczącym czynnikiem jest znajomość całkowitej masy rowerów – przed zamówieniem platformy należy upewnić się czy utrzyma ona ciężar jaki zamierzamy na niej przewieźć. Dowiedzmy się także jak mocowane są rowery do bagażnika na hak. Większa ilość uchwytów podtrzymujących jednoślad na miejscu, to mniejsze szanse na jego opadnięcie w czasie podróży, skutkujące ewentualnym uszkodzeniem lakieru. W przypadku wątpliwości, który bagażnik na rower zamówić, zalecamy skonsultować się z przedstawicielem sklepu posiadającego w ofercie takie akcesoria.

Nasze dane adresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]