Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Jeśli szukasz podłóg drewnianych Baltic Wood, zobacz tu.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje naprawdę parę chwil, a każdy poradzi sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym podłożu – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Powinieneś pamiętać także o oddzieleniu ich od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – nie uszkodzisz ich, czekając dwa dni, aż pozbędą się zbędnej wody. Wszystko gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o jednym – najlepiej robić to startując z rogu pokoju. Przed ich montażem, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż potem producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi – najniższa wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym pracować

Wyprodukowane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w pokoju. Należy więc zapewnić im odstępy przyścienne o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli zamontujesz też listwy podłogowe.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]