Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Utylizacja mebli Kraków - usługa dostosowana do waszych potrzeb.

Każdy z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których od dawna już nie potrzebujemy, a których nie chcemy wyrzucić z rozmaitych przyczyn. Zwykle chowamy je na strych, do piwnicy czy też do komórki lokatorskiej, żeby nie zagracały przestrzeni domu. Problem jednakże w tym, że po wielu latach także te pomieszczenia stają się tak zapchane, że zwyczajne ich użytkowanie bywa niemożliwe. Dopiero to nakłania większość z nas do wykonania dogłębnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, aby pozbyć się zgromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki często planujemy również, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź nabywamy zapuszczony dom. Warto zatem wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak bez problemu przeprowadzić wywóz starych mebli z poddasza, piwnicy oraz mieszkania.

Zleć odbiór starych mebli i nie mieszaj ich z odpadami komunalnymi

Śmieci takie jak zdemontowane panele ścienne lub podłogowe, sprzęt RTV i AGD, stare meble czy części stolarki okiennej nie powinny trafić do kontenera przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeżeli potrzebujemy się ich pozbyć, możemy wybierać z paru możliwości. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio dużym autem. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są na ogół w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na przetrzymanie rupieci sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on również o legalny recykling zebranych odpadów. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery częstokroć oferują również fachową pomoc przy sprzątaniu piwnicy, poddasza względnie całego domu.

Utylizacja mebli – nie tylko składowanie na składowisku

Jeżeli stare meble będą przewiezione do PSZOK-u bądź firmy trudniącej się się utylizacją na co dzień, nie skończą spalone ani porzucone na wysypisku. Po rozmontowaniu ich na elementy składowe, a następnie posortowaniu ich podług surowca, z jakiego były wykonane, mogą być po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych rzeczy. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości się je wykonuje, sprowadza się z reguły do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie służą do produkcji nowych garderób, stołów albo półek.

Nasze dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]