Porządna porcja informacji o mikropigmentacji medycznej blizn. Zobacz koniecznie!
Zbliznowacenia, które powstały na skórze na skutek różnych urazów, wielu jednostkom przeszkadzają lub wprowadzają je w kompleksy. Ukrycie blizn na częściach ciała gdzie brak owłosienia jest trudne, ale na brodzie i głowie pomóc w tym może zabieg mikropigmentacji.
Mikropigmentacja medyczna zatuszuje blizny po poparzeniach i po nieprawidłowo wykonanych przeszczepach włosów
Skóra cechuje się sporymi zdolnościami regeneracji i zwykle potrafi odbudować się również po ciężkim uszkodzeniu. Jednakże jej regeneracja sporadycznie bywa pełna. Po przecięciu skóry w miejscu skaleczenia formuje się zbliznowacenie, które częstokroć jest widoczne do końca życia. Im poważniejsze uszkodzenie, tym wiesza szansa, że miejsce to potem będzie wyraźnie odróżniać się od otaczającej skóry. Do tworzenia się zbliznowaceń dochodzi na skutek różnorodnych chorób, poparzeń czy uszkodzeń mechanicznych, a niekiedy nawet są konsekwencją braku podjęcia bądź niewłaściwego leczenia uszkodzonych fragmentów skóry. Zbliznowacenia mogą tworzyć silne zwłóknienia odczuwalne w dotyku, ale bywają również tylko odbarwieniem na skórze. Jeśli w wyniku obrażeń dojdzie do zniszczenia mieszków włosów, na tym fragmencie skóry nie będą odrastać w przyszłości nowe włosy, co w przypadku blizn na głowie czy na brodzie może doprowadzić u mężczyzn do kompleksów na tym tle. W takich sytuacjach można jednak poddać się zabiegowi mikropigmentacji blizn. Tym sposobem udaje się zamaskować blizn w linii brwi, w obrębie zarostu albo na głowie, które powstały w rezultacie poparzeń, uszkodzeń mechanicznych, a nawet po nieudanych transplantacjach włosów metodami FUE czy STRIP.
Co warto wiedzieć o maskowaniu blizn na głowie?
Do mikropigmentacji można zgłosić się tylko jeśli blizna jest zagojona. Najczęściej do zakamuflowania blizny wystarczy jeden zabieg, lecz niektóre blizny potrzebują 2-3 wizyt u linergisty (tak nazywa się osoba przeprowadzająca mikropigmentację). Trzeba zaznaczyć, że zabieg nie przywraca włosów, ale przez punktowe umieszczanie pigmentu w górnych warstwach skóry przyczynia się do tego, iż blizna staje się w zasadzie zupełnie niewidzialna. Jest to możliwe z tego względu, że specjalista zawsze perfekcyjnie dopasowuje kolor pigmentu do naturalnego koloru włosów klienta poddawanego zabiegowi. W zależności od powierzchni skóry objętej mikropigmentacją blizny, pojedyncza sesja zabiegu trwa od jednej do nawet pięciu godzin. Barwnik z upływem czasu jest coraz to mniej intensywny aż w końcu zanika, więc aby odświeżyć pierwotny wygląd niezbędne są systematyczne zabiegi w kilkuletnich interwałach.
Nasze dane adresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]