Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Więcej szczegółów o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice.

Dopilnowanie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach jest często powodem sporych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę na etat, zaś ich właściciele często nie przygotowani na to, żeby sumiennie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, że poziom usług będzie zadowalający?

Biuro rachunkowe – powierz budżet przedsiębiorstwa specjalistom ds. księgowości

Na usługi biura rachunkowego warto zdecydować się zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom, otrzymamy pewność, że możliwe kontrole US nie zakończą się nałożeniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy oraz funduszy – nie musimy zajmować się finansami samodzielnie, ani rekrutować do pracy specjalisty na stałe. Należy też nadmienić o komforcie, jaki wiąże się z taką współpracą. Obecnie nie ma już konieczności często jeździć osobiście do biura rachunkowego, jako że mnóstwo kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy komunikując się przez e-mail.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się sugerować się wyłącznie kosztami usług – dziwnie niskie ceny usług często oznaczają ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci mają stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Nasze dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]