Komunia – jak je zorganizować i jak wybrać odpowiednią salę?

Komunia – jak je zorganizować i jak wybrać odpowiednią salę?

Komunia Kraków - tu sprawdzisz korzystną ofertę.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie wyczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, ponieważ to na ogół pierwsza rzeczywiście poważna impreza rodzinna, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, iż wszyscy zaproszeni skoncentrowani są wyłącznie na nim. Tym samym rodzice chcą, aby ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Wyprawić obiad w domu czy wynająć salę komunijną?

Już przed wysyłką zaproszeń na komunię rodzice muszą wiedzieć czy przyjmą krewnych we własnym domu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie lokalu. Podejmowanie zaproszonych w mieszkaniu jest najczęściej możliwe wtedy, jeżeli urządzamy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, aczkolwiek to już nieczęste sytuacje. Obiady komunijne zmieniły się w ostatnich czasach w głośne wydarzenia rodzinne, na które zaprasza się niekiedy do kilkudziesięciu gości, w związku z tym często urządzane są w salach weselnych albo restauracjach. Jeżeli planujemy wynająć najlepszy lokal, polecamy rozpocząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak zostanie ogłoszony termin przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym sporym problemem może być również zatrudnienie wolnej firmy cateringowej, stąd zalecamy wybrać taką salę na organizację imprezy, która współpracuje z własnym, doświadczonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przygotowaniu dań na komunię. Niezbędne jest również to, żeby sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, by dojazd wszystkich gości z kościoła był komfortowy oraz szybki.

Organizacja komunii – o czym warto pamiętać?

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak następującą później zabawę gości. Zwyczajem są też aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Lokalu na komunię musi zatem oferować malownicze, estetyczne wnętrza. Dodatkowym plusem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie uda się zorganizować sesję zdjęciową w plenerze. Opcja wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża liczba, wypada zastanowić się nad wynajęciem animatora, który zajmie dzieci przeróżnymi zabawami.
Oczywiście, goście obiadu komunijnego przywiozą upominki dla dziecka. Rodzice na ogół zostawiają im pełną dowolność z tym obszarze. Jakkolwiek nie będzie w źle odbierane, jeżeli napiszemy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie niektórych typów prezentów, przykładowo quada lub zabawek militarnych.

Nasze dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]