Kiedy i dlaczego warto korzystać z usług cateringu kanapkowego?

Kiedy i dlaczego warto korzystać z usług cateringu kanapkowego?

Chcesz sprawdzić, jak zamówić catering kanapkowy? Nie zwlekaj! Koniecznie odwiedź https://lastrada.pl/catering-eventowy/catering-koktajlowy/.

Organizacja nawet sporego przyjęcia nie jest kłopotliwa, gdy posiadamy pod dostatkiem czasu na zamawianie koniecznych produktów i napojów oraz późniejsze samodzielne przyszykowanie z nich apetycznych przekąsek dla uczestników zabawy. Wprawdzie nie wszyscy mają taką możliwość, lecz nie oznacza to też, że powinno się porzucić pomysł celebracji znaczącego wydarzenia. W takiej sytuacji rekomendujemy zamówić usługę tzw.cateringu kanapkowego.

Catering kanapkowy – wygodne porcje na “jeden kęs”

Catering kanapkowy, nazywany także finger food cateringiem, to oferta kierowana z reguły do firm, lecz zamawiają ją dość często także różne instytucje i osoby prywatne planujące szykowne bankiety. Polega ona na zaopatrzenie imprezy w potrawy z gatunku finger food, to znaczy drobne przekąski, które da się spożyć bez zasiadania przy stole i nie używając sztućców. Idealny finger food nie wymaga też wykorzystania talerzyka – to przekąska na “jeden gryz”. Finger food to z reguły sandwicze, koreczki czy też tartoletki warzywne oraz owocowe. Ten rodzaj cateringu doskonale sprawdza się na imprezach, podczas których organizatorom zależy na bliskim kontakcie gości. Umożliwia on uczestniczenie w swobodnych pogawędkach i jednocześnie nie redukuje kontaktu wyłącznie do osób siedzących przy jednym stoliku.

Catering z przekąskami – świetna opcja dla imprez urządzanych w małych salach

Zamówienie organizacji cateringu kanapkowego zewnętrznemu podmiotowi ma mnóstwo atutów, które dostrzegą zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Po pierwsze, tym sposobem pozbywamy się problemu z rozmieszczeniem stołów i stresu z planowaniem usadzenia uczestników eventu. Chłodne i ciepłe napoje oraz zakąski ustawione są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy chce. Jest to niezwykle praktyczne głównie w mniejszych wnętrzach, gdzie użycie właściwej liczby stolików byłoby trudne. Finger food catering natychmiast powoduje również, iż bankiet ma mniej formalny, przyjemniejszy nastrój. Trzeba podkreślić, iż menu z poręcznych przekąsek jest zwykle tańsze niż wyszukane obiady, a zarazem daje więcej opcji dostosowania ich do gustów żywieniowych gości imprezy. Co najistotniejsze, catering finger food nie wymaga dostępu do kuchni, a to częstokroć bywało główną przeszkodą przy urządzaniu spotkań w siedzibach firm.

Nasze dane adresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]