Jak zorganizować Wigilię w firmie? O usłudze cateringu świątecznego

Jak zorganizować Wigilię w firmie? O usłudze cateringu świątecznego

Catering świąteczny Kraków - poznaj więcej szczegółów o tej usłudze.

Ostatni tydzień roku to okres, który spędzamy z reguły w familijnym gronie, lecz spotkania świąteczne odbywają się również w firmach. Nieraz pracownicy firmy przygotowują je sami, samodzielnie gotując bożonarodzeniowe smakołyki, lecz w ogromnych zakładach pracy ten model działania nie zawsze sprawdza. Żeby zatem pomóc sobie zadaniu przygotowania firmowych spotkań wigilijnych, tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Typowe świąteczne przysmaki – co oferuje catering świąteczny?

Niewątpliwie na wigilijnym stole muszą pojawić się tradycyjne świąteczne dania. To głównie dania rybne, np. chrupiący filet z łososia bądź karpia, a także zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, a w niektórych regionach także zupa rybna. Nie może brakować też pierogów z kapustą i grzybami, które z reguły serwowane są wespół z wymienionym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez chłodnych zakąsek, przykładowo bez sałatki warzywnej czy śledzia w śmietanie. Wypada także zatroszczyć się o pyszny frykas na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy lekki sernik, kutię z miodem albo makowiec.

Catering świąteczny w firmie – porozmawiaj z zatrudnionymi o menu

Za planowanie bożonarodzeniowego spotkania w firmie trzeba zabrać się z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Należy wyznaczyć termin spotkania i dostosować go do harmonogramu urlopów zespołu. Pozwala to ściślej określić prawdopodobną liczbę uczestników uroczystości, a ostatecznie pomoże zamówić wystarczającą ilość porcji. Dobrym rozwiązaniem jest porozmawiać z pracownikami o menu i wspólnie złożyć zamówienie na te dania z oferty firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Ważne jest także to, aby ustalić czy któryś z pracowników może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które używane są w wypiekach, czy też są w ekipie firmy osoby, które nie jadają ryb oraz mięsa. Dla takich osób trzeba zamówić dania odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe oferujące potrawy świąteczne zbierają zlecenia przez większą cześć grudnia, lecz nie powinno się odkładać tego na ostatnią chwilę.

Nasze dane adresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]