Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Szukasz atrakcji w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Mimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, więc czasem trudno odnaleźć się w setkach informacji o zbliżających się imprezach kulturalnych bądź sportowych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Skąd czerpać sprawdzone informacje o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

By przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o ekspozycjach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej zauważą mapę, na której błyskawicznie znajdą Centra Informacji Turystycznej, galerie i zabytki, jak również schroniska, pensjonaty i hotele zlokalizowane w różnych punktach województwa. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, piękno parków krajobrazowych i narodowych oraz trasy rowerowe.

Rejestr ambasad i proste rozmówki – kluczowe informacje dla obcokrajowców

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy pozostałe tatrzańskie miejscowości. Informacje znajdujące się na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale również w między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Wyjątkowo przydatna dla obcokrajowców jest również sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe słówka i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wizyty naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu wykaz ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Nasze dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego