Wzmacniacz kanałowy – najważniejsze informacje

Wzmacniacz kanałowy – najważniejsze informacje

Chcesz kupić wzmacniacz kanałowy? Sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe/WWK-951-wielozakresowy-wzmacniacz-kanalowy.

Wzmacniacz kanałowy to sprzęt, dzięki któremu możemy odtwarzać telewizję analogową i cyfrową. Jak możemy się domyślić z nazwy najważniejszym zadaniem jakie spełnia jest potęgowanie mocy sygnału. Przekonajmy się na jakiej zasadzie funkcjonuje to urządzenie i na jakich pasmach działa.

Wzmacniacz kanałowy – do nietypowych zastosowań

W hurtowniach uzyskamy mnóstwo aparatów, których rolą jest spotęgowanie sygnału i odbiór programów telewizji naziemnej. Służą one zarówno do zwykłych zastosowań, jak i do tych niestandardowych. Instalowane są w rejonach, na których praktycznie nie ma sygnału. Działają na przykład w miejscowościach górskich, garażach podziemnych, a także w niektórych budynkach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe pozwalają też na zdalną transmisję sygnałów TV. Ich obudowa sprawia, że mogą być zlokalizowane na antenie zewnętrznej – są odporne na szkodliwe czynniki atmosferyczne.

Wzmacniacz kanałowy – 3 dedykowane filtry kanałowe

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy posiada kilka oddzielnych wejść – na przykład UHF lub UHF + LTE. Moduły mogą być wyposażone w technologię redukującą awarie pochodzące z internetu mobilnego. W zależności od modelu posiada też 3 lub 4 specjalistyczne filtry kanałowe – współpracujące z kanałami k.21-k.60. Dostępne u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami aktywnymi. Wzmacniacze kanałowe posiadają niezależne zasilanie i kontrolki sygnalizacyjne.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]