Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Zamów okiennice ozdobne na skyshutters.pl.

Projektując aranżację pomieszczenia, sporadycznie przeznacza się wiele uwagi na wyeksponowaniu okien. Zazwyczaj decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, czyli zasłony i firany, które niekiedy łączone są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Cechy charakterystyczne okiennic wewnętrznych typu shutters

Najważniejszym atrybutem shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome, a więc można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, zależnie od potrzeb lokatorów. Producenci wykonują je z drewna, z płyt MDF, jak również PCV. Shuttersy instaluje się głównie na oknach, jakkolwiek wyśmienicie sprawdzają się również na drzwiach lub w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda element okna, który w naszym budownictwie spotyka się wciąż dość rzadko, ale każdy z nas zapewne w kinie bądź w telewizji, ponieważ tego rodzaju okiennice są często stosowane na obszarach z gorącym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich i USA.

Shuttersy nadają wnętrzom niezmiernie szykowny wygląd

Oprócz tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters rewelacyjnie wyglądają, mają one także praktyczne funkcje. Przy ich użyciu można pasywnie kontrolować użycie energii słonecznej: latem powstrzymywać nagrzewanie się pokojów, a zimą – zatrzymać ciepło przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i nie ma przeważnie trudności, żeby założyć je na zdecydowanej większości okien. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co powoduje, że są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom bardzo atrakcyjny wygląd, dzięki czemu zwiększają wartość domu. Należy też podkreślić, iż okiennice wewnętrzne typu shutters są regulowane bez wykorzystania żyłek, co posiadacze psotnych psów i kotów oraz rodzice dzieci, które mogłyby wplątać się dyndające żyłki, uznają zapewne za spory plus.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]