Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, kolczyki z cyrkoniami

W jubilerstwie twórcy bardzo powszechnie wykorzystują wiele kamieni szlachetnych. Poza gwarantowanym dodaniem biżuterii niepowtarzalnego wyglądu, znacząco zwiększają cenę opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska rzesza ludzi może pozwolić sobie na klejnoty z prawdziwego zdarzenia wśród swoich ozdób. Znaleziono naturalnie też rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Co to są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane materiały ozdobne, nie pojawiające się naturalnie. Z powodu podobnych właściwości oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Zazwyczaj cyrkonia nie ma barwy, ale okazy zawierające inne minerały mogą przybierać dowolne odcienie lub nawet zmieniać je dzięki wpływowi światła. Ze względu na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Kosmos i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach wykorzystuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie na długi czas osiedliły się jako ozdoby w jubilerstwie, mają one oczywiście także inne zastosowania. Przykładowo, wykorzystuje się je w celach medycznych (jako tymczasowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle albo też do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach. Dawniej, przez posiadane właściwości używane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. W przypadku, gdy zaintrygowani jesteśmy najczęściej występującą postacią cyrkonii, czyli biżuterią, możemy zamówić ją na przykład przez internet.