Srebrna biżuteria posłuży lata. Wystarczy o nią zadbać

Srebrna biżuteria posłuży lata. Wystarczy o nią zadbać

Więcej na temat srebrna biżuteria sklep internetowy na www.bizutik.pl.

Jest z ludźmi od tysięcy lat i pomimo pojawienia się różnych nowatorskich wzorów, w gruncie rzeczy mało ewoluowała. Biżuteria wciąż pełni identyczną funkcję – jest swoistą ozdobą człowieka, a także pozwala na wyrażenie swojego ja. Nic zatem dziwnego, że biżuterię tak samo chętnie zakładają panie i panowie, maluchy oraz ich rodzice, osoby z najróżniejszych klas społecznych. Bez względu na to, jakie projekty cenimy, prawie za każdym razem biżuteria jest produkowana z podobnych surowców – zwykle ze srebra. Czemu więc srebrna biżuteria bywa tak chętnie wybierana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by wytrzymały przynajmniej kilka dekad?

Zdrowa srebrna biżuteria

Głównym plusem srebrnej biżuterii okazuje się niewątpliwie fakt, że jej używanie daje szansę ustrzec się różnych schorzeń. Srebro jest antyseptyczne, zatem noszenie srebrnej biżuterii jest zalecane osobom, które niedawno przekłuły ciało. Nie możemy zapomnieć również o jego atrakcyjności, która łączy się ze stosunkowo niewielkimi kosztami zakupu.

Srebrna biżuteria – jak się troszczyć?

Srebro posłuży sporo lat, ale należy prawidłowo je pielęgnować. Co najważniejsze – nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy pracujemy – może się ona zarysować czy pęknąć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria musi też być myta w wodzie z denaturatem lub sokiem z cytryny. Trzeba przechowywać ją w pudełku z delikatną wyściółką – unikniemy tak zarysowań.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]