Sok z buraków i kiszonej kapusty i ich wpływ na nasze zdrowie

Sok z buraków i kiszonej kapusty i ich wpływ na nasze zdrowie

Sok z kiszonych buraków znajdziesz na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znów wróciły na polskie stoły. Do kiszonych ogórków i kapusty dołączają również inne, dotychczas mniej lubiane owoce i warzywa. Kiedy piszemy o leczniczych walorach fermentowanej żywności nie można pominąć też napojów takich jak kombucza, maślanka czy rozmaitego rodzaju zakwasy i soki z kiszonych warzyw. Przede wszystkim te ostatnie są warte zainteresowania – pozwalają łatwo i szybko dostarczyć naszemu organizmowi substancje potrzebne dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – jakie witaminy w nich znajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie mnóstwo substancji oddziałujących dobroczynnie na nasze zdrowie. Głównym składnikiem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za przebieg fermentacji. Sok z buraków, kapusty czy pozostałych kwaszonek to również kopalnia witamin. Na uwagę zasługuje głównie duże stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie filiżanka tych soków ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto również pić z uwagi na zawartość witamin z grupy B, witaminy E i K, a także duże nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kiszonej kapusty – dlaczego powinno się go pić?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, z powodu zawartości bakterii kwasu mlekowego korzystnie wpływa na nasz układ odpornościowy oraz pracę układu pokarmowego. Dodatkowo nagromadzenie witamin poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą objawy depresji, cukrzycy i szkorbutu, jak również pomagają walczyć z osłabieniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki winny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak np. wrzody żołądka czy refluks. Pobudzają one też apetyt i stanowią tarcze ochronną w czasie kuracji antybiotykami i wzmagają apetyt.

Nasze dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]