Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Zobacz shuttersy w sypialni na skyshutters.pl/realizacje/.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, innymi słowy szatersy (shutters), kojarzą się najczęściej z aranżacją domów w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Tymczasem ten moduł zabezpieczenia okna można użyć także w naszych domach – jest to niezwykle trwałe, a równocześnie wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu sytuacji zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie dekoracyjne i praktyczne

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu wspaniale prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, bo to w salonie ludzie przesiadują po kilkanaście godzin w ciągu dnia oraz przyjmują tu gości. W związku z tym trzeba zadbać, żeby ten pokój nie tylko efektowny, ale także komfortowy. Swoboda wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wpadającego do salonu, co pozwala np. na pełne jego przyciemnienie, gdy chcemy obejrzeć film, bądź jego przyjemne ściemnienie, kiedy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Swoboda kontroli dostępu promieni słonecznych do wnętrza jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak także z innego powodu – z ich wykorzystaniem da się efektywnie kontrolować temperaturę pokoju, która ma jak wiadomo znaczny wpływ na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej chłód. Do tego takie okiennice efektywniej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również znakomite rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej kurzu niż w zagięciach zasłon, a ich utrzymanie jest bardzo łatwe i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się także w pokoju dziecięcym, w łazience czy w kuchni.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]