Lampy solne – cechy lecznicze

Lampy solne – cechy lecznicze

Na https://tinyurl.com/yquhwznf uzyskasz więcej informacji o lampy solne sklep.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały dużą popularność. Należy przyznać, iż są bardzo estetycznym dodatkiem do wnętrz, zapewniającym nastrojową atmosferę. Jakkolwiek czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić także korzyści zdrowotne?

Lampy solne – charakterystyka produktu

Lampy solne to nie tylko piękne dekoracje wnętrz mieszkalnych, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, wydobytych z kopalni, a następnie wydrążonych, by pomieścić wewnątrz żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, emituje ciepłe, delikatne światło, tworząc sympatyczną aurę w pomieszczeniu.

Lampa solna – działanie

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, filtrując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza ma prawo przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub problemy z układem oddechowym.

Lampa solna – właściwości zdrowotne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych zwykle wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – uważa się, że jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy twierdzą, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń produkowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie popularne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również możliwe źródło zdrowia oraz dobrego humoru.

Nasze dane adresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]