Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Dowiedz się więcej o listwach podłogowych.

Z pozoru są mało ważnym elementem, ale ich stylistyka ma duży wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne przeciągnięcie przewodów i chronią najniższe partie ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To na pewno wystarczający argument, by nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i doskonale koresponduje ze stylowymi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z różnych surowców, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]