Kapsułki kawy do ekspresu – wiele smaku w małym opakowaniu

Kapsułki kawy do ekspresu – wiele smaku w małym opakowaniu

Znajdź kapsułki kawy do ekspresu na https://cafessima.pl.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się również z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go z reguły w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu porównywalnie dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie sporządzoną idziemy na ogół do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak zamienić espresso w idealne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Głównie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie filiżanki albo kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wykona całą robotę za nas.

Kapsułki z kawą – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są kosztowne – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki do kawy to także nie jest ogromny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,40 zł. Cena waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kafeterii, jest to często ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich dużą zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się nierzadko czy kupując ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezzasadne obawy. Aktualnie do wszystkich modnych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można nabyć pasujące kapsułki.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]