Jakie zastosowanie soli himalajskiej?

Jakie zastosowanie soli himalajskiej?

Zaprzestań bezskutecznych poszukiwań! Sól himalajska sklep znajdziesz na ogrodysolne.pl/pl/c/Sol-himalajska/20.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednak, iż ma ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Czym jest sól himalajska?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Charakteryzuje się ślicznym różowym odcieniem, jaki pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To właśnie fenomenalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak oraz kolor.

Jakie właściwości posiada sól himalajska?

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt przeróżnych minerałów oraz pierwiastków śladowych, co powoduje, że jest znacznie bardziej pożywna aniżeli standardowa sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: niektórzy uważają, że sól himalajska może wspomagać trawienie przez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, zwłaszcza magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. W dodatku sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, że może pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp oraz świeczników solnych.

Sól himalajska – nie jedynie do kuchni

Okazuje się, że sól himalajska to nie tylko kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, używana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść relaksujące doświadczenie, równocześnie nawilżając cerę i dostarczając cennych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień i infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub świeczką tealight tworzą piękny element dekoracyjny, ale również mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz gigantyczne zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Nasze dane adresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]