Jakie elementy wchodzą w skład orynnowania dachu?

Jakie elementy wchodzą w skład orynnowania dachu?

Jeśli chcesz kupić rynny plastikowe, koniecznie wejdź na https://www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe tworzy szereg elementów. Pośród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia wydajne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej kumulowaniem się. Nie powinniśmy zatem lekceważyć doboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz umiejętności – podobnie jak zakładanie systemów rynnowych. Co zatem winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – jakie części je tworzą?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu albo pod nim, których rolą jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do ścieków.

Rynny plastikowe, PCV lub metalowe – co kupić?

W ofercie hurtowników dostępne są systemy rynnowe wykonane z kilku materiałów – m. in z metalu bądź PCV. Które z nich będą najlepszym wyborem? To zależy od rodzaju obiektu budowlanego i tego, jak bardzo jest on wystawiony na działanie opadów. Decyzję o doborze konkretnego systemu rynien powinno się więc przedyskutować z ekspertem.

Nasze dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08