Holdery na monety – proste przechowywanie z możliwością opisu kolekcji

Holdery na monety – proste przechowywanie z możliwością opisu kolekcji

Jeśli szukasz holderu na monety, koniecznie odwiedź tę stronę.

Numizmatycy mogą wybierać spośród szeregu różnych środków do zabezpieczenia swoich cennych eksponatów. Jednym z najczęściej wybieranych są holdery na monety – to niezbyt kosztowne, uniwersalne osłonki z papieru, które pokrótce zaprezentujemy w tym wpisie.

Identyczne wymiary holderów to ich zaleta

Holdery z tektury wykorzystywane są przez kolekcjonerów od dziesięcioleci i pomimo szerokiej dostępności kapsli na monety, wciąż nie zostały wyrugowane z rynku. Dlaczego? Holdery na monety nie są kosztowne. Paczka 10 sztuk holderów uznanej firmy Leuchtturm kupimy już za ok. 3 zł, z kolei taka sama ilość kapsli to przeważnie trzykrotnie wyższy wydatek. Wymiary są innym ich atutem – wszystkie holdery posiadają jednakowy format zewnętrzny (5 cm x 5 cm), odmienna jest natomiast średnica okienka, przez które podziwia się monetę. Tym same generalne wymiary holderów pozwalają na układanie w jednym pudełku numizmatów różnej wielkości bez obawy, że będą one się w nim niekontrolowanie przesuwać. Papierowe koperty na monety po złożeniu są także na tyle wąskie, że bez przeszkód mieszczą się w kieszonkach klasera. Poza tym numizmatycy cenią sobie to, iż można wypisać bezpośrednio na holderze najistotniejsze informacje o numizmacie – przecież to zwyczajny papier! W asortymencie sklepów numizmatycznych oferowane są nie tylko holdery w białym kolorze, lecz także mniej popularne holdery w szykownej czarnej barwie.

Papierowe holdery – zabezpieczenie monet o rozmaitych średnicach

Przetrzymywanie numizmatów w tekturowych holderach chroni je przed działaniem różnych szkodliwych czynników zewnętrznych, głównie przed kontaktem z powietrzem, jak również przed potencjalnym uszkodzeniem. Warto zapamiętać, iż holdery samoprzylepne są bardziej szczelne, gdyż w pełni blokują kontakt z powietrzem, stąd efektywniej chronią cenne okazy przed śniedzeniem niż holdery, które zamyka się przy pomocy taśmy klejącej czy zszywek. Dobrej jakości holdery wykonane są z nietoksycznych materiałów nie reagujących z metalami, z których wykonane są numizmaty. Asortyment holderów jest aktualnie tak szeroki, iż można zamówić kopertę pasującą w zasadzie do dowolnego numizmatu o średnicy od 17 do 40 milimetrów. Kolekcjonerzy, by uprościć sobie wsunięcie holdera z numizmatem do pudełka bądź przegródki klasera często wycinają kilka milimetrów tekturki z dolnych rogów.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]