Gotuj zdrowo – o soli himalajskiej i kłodawskiej niejodowanej

Gotuj zdrowo – o soli himalajskiej i kłodawskiej niejodowanej

Jeśli chcesz kupić sól himalajską różową, koniecznie odwiedź ten adres.

Sól to składnik konieczny do poprawnego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jakie własności posiada sól kłodawska oraz różowa sól himalajska? Dlaczego warto stosować je podczas gotowania?

Cechy różowej soli himalajskiej

Sól kuchenna to jedna z najistotniejszych przypraw, która znakomicie wzbogaca smak jedzenia. Pomimo, że nadmierne wykorzystanie soli ma niepożądany wpływ na zdrowie, to jej rozważne porcje (do 6 g dziennie) są potrzebne dla właściwego działania ludzkiego organizmu. Sól dostarcza bowiem sód, to jest pierwiastek regulujący gospodarkę wodną oraz podtrzymanie optymalnego ciśnienia krwi. Jednym z najzdrowszych typów soli jest różowa sól himalajska pochodząca ze pokładów szacowanych na 250 mln lat. Produkt ten zawiera mnóstwo wartościowych minerałów oraz pierwiastków, między innymi potas, wapń czy cynk, a równocześnie nie posiada chorobotwórczych zanieczyszczeń i komponentów, takich jak trujące metale ciężkie. Różowa sól himalajska świetnie podbija smak potraw i jest do kupienia zarówno w formie pokaźnych, jak i niewielkich kryształków.

Sól kłodawska – źródło cynku, wapnia i magnezu

Sól kłodawska niejodowana z kolei to artykuł o dużym stopniu czystości – zawiera 97% chlorku sodu i jest kapitalnym dodatkiem do tradycyjnych kiszonek. Jest między innymi kopalnią magnezu, wapnia czy żelaza, innymi słowy składników potrzebnych do zachowania pełni zdrowia. Niejodowana sól kłodawska pochodzi z kopalni Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie ługuje jej się, toteż nie traci swoich własności i jest łatwo wchłaniana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska niejodowana jest na co dzień wykorzystywana nie tylko w przemyśle spożywczym, ale też sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w lecznictwie, rolnictwie i kosmetyce.

Nasze dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]