Duży wybór srebrnych wisiorków

srebrne wisiorki, srebrne zawieszki, zawieszki

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez złotników surowców. Nie powinno to dziwić – jest miękkie, doskonale wygląda i charakteryzuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym możemy uszkodzić. Jak więc troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą silnych środków myjących

Detergenty dla srebrnych ozdób są szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno więc używać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie sprzątania koniecznie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć kuferki wyściełane od środka miękkim materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro niezbyt dobrze reaguje też na styczność z wilgocią oraz promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Zanim schowamy kilka przedmiotów do pudełka, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką szmatką lub wrzucić do foliowej torebki.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z solą, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.