Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Zobacz, gdzie kupić aparat do drenażu limfatycznego w domu, wejdź na https://bit.ly/3CTtarb.

Presoterapia to forma masażu, której intencją jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów czerpiących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, a także punktu masażu.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – stymulacja przepływu chłonki

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety z komorami, które nakłada się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory aparat naciska na kończynę, pobudzając tym samym krążenie limfy. Jest dużo powodów do wypróbowania masażu limfatycznego. To między innymi obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy). Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania oraz jako wsparcie w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia stała się również ogromnie popularna w świecie sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – urządzenia do presoterapii do użytku domowego

Wiele opcji użycia aparatów do presoterapii przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby często stosujące tę metodę terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za pomocą nowoczesnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy masaż. Aparaty CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, w związku z tym bez problemu można wziąć je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być wcześniej omówione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samodzielnie, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to np. choroby wirusowe oraz bakteryjne bądź miażdżyca, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]