Bursztyn

Bursztyn

Biżuterię z bursztynem znajdziesz na http://bit.ly/2dZlRaM.

Biżuteria z bursztynem ciągle jest modna – tak wśród młodzieży, jak i znacznie bardziej dojrzałych osób. Zainteresowanie nią nie może bądź co bądź dziwić – złoto Północy jest wszak jednym z najładniejszych materiałów, a swoboda jego preparacji sprawia, że wytworzone z niego ozdoby można dopasować do najróżniejszych mód. Żeby cieszyć się jej wyglądem, musimy o jantar właściwie zadbać. O co chodzi? Powie wam nasz artykuł.

W czym przechowywać biżuterię z bursztynem?

Bursztyn to bardzo wrażliwy surowiec – z tego powodu biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być przechowywana we właściwych warunkach. Bursztynowy naszyjnik należy owinąć miękką tkaniną, a następnie dokładnie zapakować w folię oraz włożyć do drewnianego pudełka. Pamiętajmy, by w jednej paczce nie trzymać dwóch ozdób – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Konserwacja biżuterii z bursztynem

Bursztyn nie znosi mocnych środków czyszczących. Lepiej zatem postąpimy, wybierając do jego czyszczenia delikatniejsze substancje – chodzi o mleczko migdałowe oraz kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana miękką ścierką, nieznacznie zwilżoną wodą – nigdy nie możemy użyć jej za wiele.

Odnowienie biżuterii z bursztynem

Znalazłeś w szafie starą biżuterię z bursztynem? Zapewne stale jest cudowna, jednak widać jej lata. Jak ją odnowić? Podchodząc do tego sam, możesz tylko pogorszyć jej stan – najlepiej więc zrobisz, prosząc o pomoc złotnika.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]