Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

Jeśli chcesz kupić blachę trapezową dachową, koniecznie sprawdź www.regamet.pl.

Blachy trapezowe dachowe tworzą odporne pokrycie, są ekonomiczne i mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się coraz bardziej popularny?

Trapez na dach – ekonomiczna i wytrzymała blacha

Nazwa blachy trapezowej czerpie od jej kształtu – arkusze mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej montowania jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Budulec ten jest ceniony także ze względu na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie pociągają za sobą znacznych kosztów. Z uwagi na niewielką cenę materiału i prosty montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej wykorzystywana do kładzenia pokryć dachowych i może być świetną alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową wytrzyma w dobrym stanie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, ma wysoką odporność na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie może być użyta blacha trapez?

Blacha trapezowa świetnie sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, np. w stylu minimalistycznym. Korzystnie wygląda na obiektach z dachem o dużej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być też używana wszędzie tam, gdzie z różnych okoliczności nie można stosować tradycyjnych dachówek ceramicznych. Blacha trapez będzie również bez zarzutu prezentować się jako wykończenie magazynów, garaży albo budynków gospodarczych. Blachy trapezowe na dach dachową wypada zamawiać bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, że towar jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą paletę kolorów blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, m.in. rynny dachowe.

Nasze dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08