Wyprawy trekkingowe – oferta dla zaawansowanych i początkujących

Wyprawy trekkingowe – oferta dla zaawansowanych i początkujących

Trekkingi - w tym miejscu znajdziesz więcej informacji o aktualnej ofercie.

Górskie wycieczki mają różne formy. Od spokojnych spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Aby wziąć udział w trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek otrzymujemy możliwość podziwiania cudownych widoków i obcowania z dziką przyrodą.

Trekkingi – dobierz właściwy poziom trudności do swojej kondycji

Poziom trudności jest zależny od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Specjaliści wyróżniają trzy poziomy trudności pieszych wypraw w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do zwiększonego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej sprawności i przynajmniej minimalnego doświadczenia w górach – na przykład w Karpatach. Najwyższy stopień to wycieczki dla uczestników z najlepszą sprawnością fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i biegłym w użyciu sprzętu, jak również nieobawiających się niekomfortowych warunków obozowania podczas wielodniowej wyprawy.

Trekkingi – Góry Przeklęte i Andy

Trekkingi można przeprowadzać w każdych górach. W Polsce amatorzy tego rodzaju aktywności w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o inne pasma Europy, ogromną popularnością cieszą się Alpy, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również Karpaty Wschodnie. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]