Wycieczka w Himalaje – poznaj najpopularniejsze trasy

Wycieczka w Himalaje – poznaj najpopularniejsze trasy

Na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/ poznasz pełną ofertę wycieczki w Himalaje.

Himalaje wraz ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Oddziałuje na to dużo elementów – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie wspomnieć także o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stanowią pole zmagań doświadczonych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas zatem popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się także wśród okazjonalnych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Przyczyną problemów bywa także samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkowym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Everestu i Annapurny

Z ewidentnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum bądź Himalaje z rzadka postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te góry leżą poza ich zasięgiem, bowiem często przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie niezwykłych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]