Trekking w Tanzanii – wycieczka na Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie wielu turystów, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych wrażeń bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Podróżników wabią przede wszystkim kurczące się już lodowce, malownicze widoki, jak również możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Uhuru, Mawenzi oraz Shira – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymaga odpowiedniej preparacji – ze względu na dużą wysokość istnieje zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast zmieniające się warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu jest trudnym zadaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny charakteryzować się solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na marsz przez około 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co powinno się wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą powinno się też zrobić zapas leków przeciw malarii. Przed zarażeniem się uchroni także należyta profilaktyka – stosowanie preparatów odstręczających owady, a także zakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]