Tenis dla dzieci

Tenis dla dzieci

Potrzebujesz więcej wiadomości o tenisie dla dzieci Kraków? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na https://www.teniskrakow.pl/treningi/.

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, ale nie wszystkie dzieci lubią wysiłek fizyczny. Należałoby zastanowić się nad oryginalnym sposobem na wzbogacenie czasu wolnego i zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Zajęcia można rozpocząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw potrzebny jest specjalistyczny zestaw. Są to m.in. mini siatki, rakiety i piłki, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do kształtowania charakteru, usamodzielnienia, a także wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna forma sportu, jednak do rozpoczęcia pierwszej rozgrywki potrzebny jest ubiór do tenisa, obuwie sportowe i rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej wątpliwości. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które umożliwią dobór właściwej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta posiada ważne cechy oraz właściwości i to na ich podstawie dopasowujemy ją do możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są mniejsze niż te dla starszych graczy. Często zdarza się, że rodzice kupują swoim pociechom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Pozostaje sprawa rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona znaczącą rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni zmieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Kiedy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu pociechy.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Wiek dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby to odpowiednio wykorzystać i zapisać na lekcję tenisa już dziecko w młodym wieku. Pytanie, które pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy grupowo.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie dają wiele korzyści, m.in. uczestnicy poznają nowe osoby, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji oraz rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnych lekcji dobrze sprawdzą się u uczestników, którzy chcą uczyć się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony trener rozwinie taktykę gry dziecka i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Nasze dane adresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]