Profesjonalne obuwie sportowe – dlaczego warto je posiadać?

Profesjonalne obuwie sportowe – dlaczego warto je posiadać?

Jeśli chcesz kupić buty sportowe, kliknij tutaj.

Systematyczne bieganie, ćwiczenia w klubie fitness czy uczestnictwo w sportach zespołowych są argumentem, żeby odpowiednio zadbać o stopy. Tych czynności nie można przez długi okres podejmować się w zwykłym obuwiu, toteż tak istotne jest zaopatrzenie się w buty sportowe.

Obuwie sportowe – nie tylko fajna estetyka

Większość z ludzi kojarzy buty sportowe najczęściej z interesującą estetyką oraz wygodą chodzenia w nich. Nie dostrzegamy ich specyficznych właściwości, niemniej jednak podświadomie czujemy, iż stopy czują się w takim obuwiu najlepiej. Z tego powodu obuwie sportowe często nosimy również w pracy, w szczególności, gdy jest to fach, w którym długo stoi się bądź chodzi – dostrzegamy je na nogach dentystów, pracowników sklepów i pedagogów. Tymczasem w przypadku sportowców zakładanie obuwia zaprojektowanego do uprawiania danego sportu pozwala im nie tylko osiągać lepsze wyniki, ale również zredukować ryzyko ewentualnych urazów. Spody obuwia do tenisa są dostosowane do prześlizgiwania się po trawiastej i gliniastej nawierzchni kortów, buty koszykarskie chronią goleń oraz kostkę graczy od potencjalnych urazów w czasie wyskoków, korki do piłki nożnej dają graczom przyczepność i pozwalają na szybką zmianę kierunku biegu zarówno na trawie, jak i sztucznej nawierzchni stadionu, podobnie jak obuwie halowe ułatwia poruszanie się po drewnianym parkiecie. Obuwie sportowe jest zatem lokatą w lepsze rezultaty sportowe oraz w zdrowie.

Nie zastępuj obuwia sportowego zwyczajnymi tenisówkami!

Jeśli dla danej dziedziny sportu zaprojektowano specjalne obuwie, nie powinno się zastępować go uniwersalnymi tenisówkami. Nawet tak prosta czynność jak bieganie w niedostosowanym obuwiu z supermarketu w szeregu przypadków jest przyczyną kontuzji. Nie powinno się również oszczędzać na butach sportowych – na jego wysoki koszt wpływają lata spędzone przez producentów nad studiami nad mechaniką konkretnej dyscypliny sportu oraz opracowanie technologii produkcji takiego obuwia. Buty uszkodzone czy też noszące wyraźne oznaki zużycia, powinno się jak najszybciej wymienić na nowe, bo z pewnością nie spełnią one już swoich funkcji, co również może być powodem kontuzji podczas treningów.

Nasze dane adresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]