Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

W tym miejscu poznasz aktualną ofertę wypraw.

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi więc to, iż trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych tras powoduje, że każdy – także absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemy może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte problemy mogą stać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je doświadczony przewodnik, nie znaczy jednak, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane cele

Największym zainteresowaniem wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jednakże z uwagi na wysoki poziom trudności i znaczne koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy aranżują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]