Projekt gazety dla pracowników

Projekt gazety dla pracowników

Odszukaj fachowców, którzy sporządzą biuletyn firmowy.

Gazeta korporacyjna to bardzo dobry sposób komunikacji między poszczególnymi działami, ale również działanie wykraczające poza mury firmy. Zobaczmy zatem, jakie materiały można umieścić w takiej gazetce i czy warto zdecydować się na ten rodzaj komunikacji.

Projekt gazety – w korporacjach i mniejszych firmach

Gazeta korporacyjna może spełniać 2 funkcje. Pierwszą z nich jest wspieranie komunikacji wewnątrz przedsiębiorstwa – pisanie o osiągnięciach, chwalenie się ponadprzeciętnymi osiągami, rozmowy z najlepszymi członkami zespołu. Tego rodzaju broszury mają ogromne znaczenie dla funkcjonowania całej firmy, ponieważ świetnie zagrzewają do pracy ekipę. Dzięki temu członkowie załogi mocniej angażują się w funkcjonowanie firmy, czują się dumni ze swojego miejsca pracy, a ich zwykłe powinności przynoszą im większą dawkę satysfakcji. Statystyki dowodzą, że gazeta firmowa sprawia, że członkowie załogi utożsamiają się z wytwarzanymi towarami, podnosi się też jakość pracy. Dużym atutem jest również ulepszanie kanałów komunikacji między pracownikami, które bywają częstym powodem konfliktów w wielu przedsiębiorstwach. Gazeta firmowa zapewnia także stuprocentową przejrzystość planów przedsiębiorstwa.

Projekt gazety – promuj działania przedsiębiorstwa

Oczywiście gazeta firmowa to również świetna forma reklamy. Biuletyn zewnętrzny może dotrzeć do czytelników takich jak: usługobiorcy, media, potencjalni inwestorzy, uczniowie. Korporacyjny biuletyn dzięki temu realizuje cele marketingowe, zwiększa sprzedaż oraz wspiera działania z zakresu public relations. Myśląc o założeniu gazety korporacyjnej musimy przede wszystkim zwerbować redaktorów oraz przemyśleć szatę graficzną. Najlepiej posiłkować się usługami specjalistów (tj. studiów graficznych), którzy wymyślą projekt gazety, zaplanują format i zajmą się kwestiami technicznymi. Z ich pomocą gazeta firmowa z pewnością wypełni swoją misję.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]