Skitury – wycieczki po górach na nartach

Skitury – wycieczki po górach na nartach

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o skiturach? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość turystów podróżujących w góry zimą, udaje się tam na ogół wyłącznie po to, aby oddać się białemu szaleństwu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu wziąć udział w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Wyczerpujące, ale nadzwyczaj satysfakcjonujące skitury

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwykłym relaksem w górskim domu i sporadycznym zjazdem z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają podziwiać ich czar w trakcie dość intensywnych, ale ogromnie satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak zalecana tylko dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią także używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego też lekkich butów i nart.

Skitury – nie tylko Bułgaria i Włochy

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami entuzjastów skitur są z pewnością włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę nawet średnio zaawansowani skiturowcy. Polscy turyści nie nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do wypraw odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są doskonałe warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zainteresowane udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie są pewne, która trasa będzie dostosowana do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą liczyć na doradztwo organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]