Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

zimowy kurs turystyki wysokogórskiej

Góry są piękne, ale również niebezpieczne. W zasadzie co parę dni, a głównie w okresie, kiedy urlopowicze tłumnie napływają do popularnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u podnóży znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez stosownego wyposażenia wybrały się na wyprawę trasą o wysokiej trudności. Dlatego tym, którzy kochają wysokie góry i chcą nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie, radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie nie tylko z survivalu, asekuracji i posługiwania się czekanem

Najlepszym sposobem, aby pozyskać potrzebną wiedzę jest odbycie kompleksowego szkolenia pod okiem profesjonalistów z każdej z najważniejszych sfer związanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy przewodników górskich, instruktorów wspinaczki oraz ratowników górskich. Dzięki ich wskazówkom uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo prawidłowego posługiwania się czekanem, chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, zaznajomią się z regułami asekuracji, autoasekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po trasach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co istotne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy orientacji w terenie, medycyny górskiej i survivalu, które są nieodzowne w razie najrozmaitszych niebezpiecznych sytuacji. Szkolenie omawia dodatkowo reguły właściwego działania w trakcie lawiny.

Kursy górskie, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma kilkunastoletnie doświadczenie jako organizator ekspedycji w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia prowadzone są w plenerze (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w niedużych grupach, które najczęściej nie przekraczają pięciu- osób. W efekcie przyswajanie nowych umiejętności toczy się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość czasu i uwagi, by mogli oni efektywnie przyswoić sobie pełną wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]