Nie spędzaj urlopu bezczynnie – skorzystaj z ofert aktywnych wypraw

Nie spędzaj urlopu bezczynnie – skorzystaj z ofert aktywnych wypraw

Szukasz więcej wiadomości o wycieczkach dla aktywnych? Idealnie trafiłeś! Skieruj się tutaj.

Wyróżnia się dwie grupy ludzi: ci, którzy czas wolny kochają spędzać na błogiej bezczynności i ci, którzy każdy dzień wolny chcą zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś spektakularnego, czego wcześniej jeszcze nie doznali. Specjalnie dla tych ostatnich biura turystyczne sporządzają nietuzinkowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – świetna szansa, aby nabyć kolejne umiejętności

Aktywne wycieczki to drobiazgowo zaplanowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy chcą poznać różne rejony naszej ojczyzny i świata od całkowicie nowej strony. Harmonogram takich wypraw jest jest pełen porywających atrakcji, których zwyczajny urlopowicz nie uświadczy z pozycji komfortowego siedziska na balkonie wydzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących interesujących wrażeń to również znakomita sposobność, aby zdobyć dodatkowe umiejętności, bo w szeregu przypadków wiąże się ze szkoleniami nieodzownymi do opanowania zasad prawidłowego zachowania się w określonym obszarze. W trakcie wycieczki w góry dla aktywnych można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z raków oraz czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się podstawy survivalu, a także tego, jak postępować w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich spotkać, a więc np. podczas lawiny. Należy także nadmienić, że taka wyprawa w góry pełna jest ciężkich wyzwań wymagających ufności i współpracy z innymi uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Aktywne wyprawy to nie tylko polskie góry

Najciekawsze wyprawy, do których musimy wykazać się odpowiednią kondycją fizyczną, to głównie wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a celem są szczyty w bliższych i dalszych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z wzorową kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i pokonać 4 główne wierzchołki tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony i Turbacz. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska sycylijskie parki narodowe, Etnę i odwiedzą zjawiskowe miasta tej wyspy – Palermo, Katanię oraz Trapani. Lecz Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla początkujących globtroterów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade także w czasie wycieczki do Nepalu lub na Wyspy Komodo.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]