Food pairing dla początkujących. Możesz się tego nauczyć

Food pairing dla początkujących. Możesz się tego nauczyć

Więcej o food pairing.

Choć jesteśmy przyzwyczajeni do szablonowych połączeń smakowych, nie znaczy to, że łączenie ze sobą produktów, które pozornie zupełnie się wykluczają, nie może przynieść zaskakujących i, co najistotniejsze, pysznych efektów. Dowiadujemy się o tym raz za razem. Silne oddziaływanie na nasz zmysł smaku miało bezsprzecznie możliwość kupna niedostępnych dotąd w Polsce artykułów, a także otwarcie się na inne zwyczaje kulinarne. Dzięki temu chociażby kombinacja mięsa z egzotycznych owocami rzadko już szokuje. Osoby, które posmakowały tych wyjątkowych fuzjach aromatów w wielu przypadkach podejmują swoje próby i samodzielnie poszukują jeszcze bardziej dziwnych kombinacji. Aby te jednak dały spodziewane wyniki, warto uprzednio zaopatrzyć się w stosowną wiedzę.

Food pairing – mieszanie aromatów w zgodną, niezwykłą całość

Chcąc, żeby nasze kulinarne eksploracje naprawdę okazały się przyczyną ekscytacji i pozwalały ujawnić nowe smakowe wrażenia, należy postępować zgodnie z normami przyjętymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, oczywiście, są jedynie wskazówkami, o których powinno się pamiętać, by aromaty łączyły się w niebanalną, a jednak zgodną całość. Dobrze zrobimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tą nazwą określa się umiejętność łączenia ze sobą smaków, które generalnie uchodzą za kompletnie od siebie odmienne. Wszystkie zasady food pairingu są tymczasem gruntownie przemyślane, a u ich podstaw leży głęboka wiedza z dziedziny biochemii, dotyczącą zwłaszcza obecności danych substancji w stosowanych produktach. Food pairing nie dotyczy tylko jedzenia, ale również napojów (w tym alkoholowych).

Food pairing warsztaty wyłącznie z zawodowym szefem kuchni

Food pairing wymaga wyczucia oraz sporej wyobraźni, aczkolwiek to nie one okazują się najistotniejsze. W wyższym stopniu jest istotna znajomość ilości przeróżnych substancji w ingredientach potraw, a także tego, jak łączą się one z pozostałymi związkami. W związku z tym trafną decyzją będzie udział w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez wykwalifikowanego szefa kuchni – przede wszystkim dlatego, że podzielenie się elementarną wiedzą trwa nie więcej niż kilkanaście godzin.

Nasze dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]