Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Kurs digital painting - sprawdź aktualną ofertę.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat próbują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej lub filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego i postaci stosują głównie specjalistyczne oprogramowanie. Mając tego świadomość duży odsetek młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie sięga po najpopularniejsze programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – nieograniczona wolność dla artystów

Jest mnóstwo programów wykorzystanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który mimo iż został stworzony jako software do retuszu fotografii, szybko stał się ulubionym oprogramowanie game developerów oraz ilustratorów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak m.in. Clip Paint Studio, Affinity Photo czy GIMP, w których dzięki użyciu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające malunki wykonane farbami akwarelowymi, temperą bądź farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia niefortunnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Kurs digital paintingu online to nie tylko nauka najważniejszych funkcji programu

W praktyce uczenie się malarstwa cyfrowego przebiega w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, jednakże aby dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać istotne triki używania pędzli oraz wszelkie opcje oprogramowania, wypada zapisać się na kurs przygotowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozmaitych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, żeby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z autorem kursu.

Nasze dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]