Presbiopia – można ją wyleczyć

Presbiopia – można ją wyleczyć

Leczenie presbiopii - poszerz swoją wiedzę!

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z samoistnych procesów związanych bezpośrednio ze starością. Jej przejawem jest pogarszanie się widzenia na krótkie odległości, co tak naprawdę ogranicza możliwość rozwiązywania krzyżówek, użycia smartfona czy laptopa, czytania książek, a także podejmowania wielu innych aktywności. Starczowzroczność jest konsekwencją zaburzenia zdolności akomodacji oka albo jej zupełnej utraty. Metodą na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być zakładanie szkieł korekcyjnych, jednak rodzi to sporo trudności. Soczewki do bliży zakłócają widzenie dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są komfortowe, zaś modele progresywne są przeważnie drogie. Najlepszym wyjściem może być zatem pozbycie się starczowzroczności w trakcie zabiegu.

Leczenie starczowzroczności. Czemu jest potrzebne?

Jak już wspomnieliśmy, leczenie starczowzroczności umożliwia uniknięcie wielu komplikacji przy wykonywaniu niezbędnych, najłatwiejszych aktywności. Ludzie dotknięte tym schorzeniem (wypada podkreślić, że często pierwsze symptomy presbiopii ujawniają się niedługo czterdziestce) mają problemy z pisaniem lub korzystaniem z laptopa, jak również jazdą komunikacją miejską (trudności ze sprawdzeniem planów jazdy) czy robieniem zakupów (wręcz uniemożliwia przeczytanie ceny produktu). Co więcej, odwrotnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest kompensowana przez zdolność ostrzejszego widzenia w dali, a noszenie szkieł korekcyjnych bywa dla chorego niekomfortowe. Nie należy również zapominać, iż wada ta się cały czas pogłębia, a każde kolejne dwa lata skutkują zazwyczaj pogorszeniem widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – likwidacja wady podczas pojedynczego zabiegu

Poza korektą przy pomocy szkieł korekcyjnych, możliwe jest też leczenie presbiopii z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają nieodzowność korzystania z okularów. Techniki jak przykładowo PRESBYMAX® są także drogą ku temu, żeby podczas jednego zabiegu w pełni usunąć wadę w obu oczach.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]