Odzyskaj ostrość widzenia – laserowa korekta wzroku

Odzyskaj ostrość widzenia – laserowa korekta wzroku

Dowiedz się więcej o laserowej korekcji Kraków.

Dostęp do przeróżnych zawodów, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych czy wygoda na co dzień – to tylko kilka z powodów, które popychają pacjentów do przeprowadzenia korekcji laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnio nieustannie rośnie, do czego przyczynia się zapewne doskonalsza technologia (i będąca jej rezultatem redukcja cen leczenia) oraz niezwykle niskie ryzyko potencjalnych powikłań. Za rozważeniem wykonania zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Wiele badań dowodzi bowiem, iż nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w wiele poważniejsze komplikacje, gdyż są czwarty (tuż po zaćmie, zwyrodnieniu plamki i jaskrze) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się jeden na trzech mieszkańców Starego Kontynentu.

Korekta laserowa wzroku czyli kształtowanie rogówki

Korekta laserowa wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum można osiągnąć doskonałe rezultaty. Zmniejszając jej obwód i unosząc środek, można z kolei usunąć hyperopię. W tej chwili bardzo popularnym typem lasera używanego podczas zabiegów laserowej korekty jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie wiązki światła IR. Umożliwia to dokonanie dokładnego kształtowania, a zarazem minimalizuje ryzyko naruszenia pozostałych części rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad wzroku przemawia multum argumentów. Główne z nich to w szczególności dokładność, niska inwazyjność, skuteczność, jak również minimalne zagrożenie komplikacji. Wypada napomknąć też o tym, iż zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekta wzroku – są też przeciwwskazania

Zanim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, trzeba być przygotowanym na to, iż w sporadycznych sytuacjach lekarz odmówi jego wykonania. Wśród najważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy głównie posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne, schorzenia oczu jak np. zaćma, ciążę i karmienie piersią czy wiek poniżej 21 roku życia.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]