Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

Korekcja wzroku. Dowiedz się więcej na voigtklinikaoka.pl.

Zdrowe oczy gwarantują pełny komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się kłopotliwych i nierzadko niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – metoda mało inwazyjna oraz bezpieczna

Do niedawna korekta wzroku ograniczała się do dobierania soczewek kontaktowych czy też okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekty pozwalające na leczenie presbiopii, dalekowzroczności, jaskry, a także wielu pozostałych schorzeń. Ogromnie popularna jest laserowa operacja wzroku charakteryzująca się wysoką efektywnością. Taka korekcja wad wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym, a pacjent szybko powraca do zwykłych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której zatrudniona jest doświadczona kadra lekarzy, specjalizujących się w innowacyjnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, dobierze adekwatną procedurę leczenia, a następnie usunie wadę wzroku. Specjaliści działający w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne, zatem mogą rozpoznać nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne zajmują się również leczeniem innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego leczenia polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy kształtowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided. Poza tym lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest metodą przydatną w ujawnianiu zapalenia gałki ocznej, jaskry oraz innych groźnych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to wymagane przed operacją katarakty oraz innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie też z innymi problemami, np. pozbyciem się kaszaków bądź ciała obcego z oka.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]