Badania psychologiczne dla operatorów

Badania psychologiczne dla operatorów

Skieruj się w to miejsce jeżeli potrzebujesz zlecić badania operatorów Bielsko Biała.

Są potrzebne jeśli chcemy stwierdzić, czy ktoś jest wstanie pracować jako operator widlaka tudzież innego pojazdu. Mimo, że część kandydatów się ich boi, kiedy nie mamy zaburzeń psychicznych, ich przejście nie może sprawić nam jakichkolwiek kłopotów. Jak więc wyglądają badania operatorów urządzeń? Na co warto się przygotować?

Początek badania operatorów

Na pierwszym etapie badania przyszły operator otrzymuje opracowany przez psychologa kwestionariusz. Musi w nim odpowiedzieć na pytania związane z zachowaniem w różnych, często ekstremalnych przypadkach. Po przeczytaniu formularza kandydatastarającego się o uprawnienia, psycholog będzie mógł określić, czy odpowiednio radzi sobie z nerwami oraz ocenić jego sprawność intelektualną i umiejętności interpersonalne. Zawartość formularza zależy od tego, jaki zawód wykonuje kandydat. Pierwszy etap badania operatorów często wywołuje duży stres, jednak jej przejście rzadko okazuje się problemem.

Psychotechniczne badania operatorów

Końcowa część badania operatorów odbywa się z użyciem specjalnie opracowanych aparatów. Kolejne testy sprawdzają takie cechy jak refleks lub podejmowanie decyzji w przypadkowych przypadkach. Warto wiedzieć, że niekiedy ten etap testów może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, kiedy starający się o uprawnienia w rozmowie przyzna się do złego nastroju lub test udowodni, iż przed odwiedzeniem przychodni spożył napój wyskokowy. Zaplanowane działanie może zostać wówczas odłożone na inny termin lub – gdy przyczyną okaże się alkohol – również odwołane.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]