Aparat do terapii ultradźwiękowej – działanie termiczne i atermiczne

Aparat do terapii ultradźwiękowej – działanie termiczne i atermiczne

Dowiedz się więcej o aparacie do ultradźwięków.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż właściwie aplikowane ultradźwięki mają korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do usprawnienia przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego oraz uśmierzania bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, bazuje na dwóch rodzajach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, ścięgien, wiązadeł czy blizn i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają zbawienny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Istnieją dwa warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]