Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o pełnej ofercie wymiany waluty online? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na https://topkantor.pl.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w placówce bankowej lub w kantorze – te ostatnie nadal działają w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Jednakże w błyskawicznie przekształcającej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać waluty bez potrzeby ruszania się z domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny właśnie utworzono kantory internetowe, które to umożliwiają.

Atuty kantoru online

Działanie kantoru online jest tak samo nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Nabywca loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Zaletą kantorów internetowych jest zwłaszcza to, iż wymianę można zlecić w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z minionej doby. Kolejnym i niezwykle ważnym plusem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez kantory tradycyjne oraz banki. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może skutkować zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie przewyższają 2%. Kantory internetowe oferują również kilka pomocniczych usług stosowanych przez konsumentów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez użytkownika terminie bądź takiej, w której klient zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wtedy, kiedy wskazany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Kantor online – usługa dla kredytobiorców i pracowników zagranicznych

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich lubiących komfort oraz znaczną autonomię w rozporządzaniu kapitałem. Korzystają z nich także osoby spłacające pożyczki w obcej walucie i osoby zatrudnione czy też uczące się poza granicami Polski. Lecz zanim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.