Kredyt gotówkowy – jak uniknąć problemów?

Kredyt gotówkowy – jak uniknąć problemów?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej wybieranych usług świadczonych przez banki. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż można uzyskać w ten sposób już niewielkie sumy – w niektórych bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on również być formą pokrycia poważniejszych wydatków, ponieważ najczęściej jego największa suma to nawet sto tysięcy złotych, ale osoby o największych dochodach – na przykład prawnicy – mogą uzyskać aż 500 000 złotych. Koszty kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co oprócz tego należy o nim wiedzieć?

ABC kredytu gotówkowego

Jak można dowiedzieć się z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, który przedkładamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, dzięki czemu fundusze trafiają do nas najwyżej po tygodniu, zaś dzięki niewielkim wymaganiom, mają szansę uzyskać go nawet osoby z niskimi dochodami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie udzielony wszystkim, bo podobnie jak przy innych typach kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu możemy przeznaczyć na każdy cel – tak na zakup sprzętu AGD, jak i samochodu czy pokrycie kosztów zagranicznego urlopu.

Kredyt gotówkowy – zaufaj doradcy

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, należy pamiętać, iż łatwo wtedy o pomyłki, a ich skutkiem okazują się zwykle duże finansowe tarapaty. Dlatego wybór oferty musimy starannie przemyśleć, zwracając uwagę tak na oprocentowanie, jak i pozostałe koszty – między innymi ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym pomysłem z pewnością okażą się więc usługi profesjonalnego doradcy finansowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy mogli oddać go bez poważnych komplikacji.