Jak wyjść ze spirali zadłużenia – o kredycie konsolidacyjnym

Jak wyjść ze spirali zadłużenia – o kredycie konsolidacyjnym

Z terminem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który głównie adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je skumulować w jeden kredyt. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Dzięki konsolidacji można spłacić nawet te kredyty, które na skutek przeróżnych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Co więcej po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z problemów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia oraz lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt mieszkaniowy, ratalny, gotówkowy i samochodowy. Na skutek konsolidacji można również pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej lub rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują obecnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe, ale często wiąże się to z większymi kosztami usługi lub niekorzystnymi dla kredytobiorcy zapisami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie pośrednika, który pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.