Czy warto lokować oszczędności w złoto w sztabkach?

Czy warto lokować oszczędności w złoto w sztabkach?

W tym miejscu zamówisz złoto w sztabkach.

Odkładanie pieniędzy na koncie bądź deponowanie ich na lokacie nie jest dzisiaj tak opłacalne jak kilkanaście lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez banki, ale też i powszechniejsze zrozumienie, że nie inwestowane środki dają zysku spowodowały, iż Polacy szukają rozwiązań, które pomogą ich pieniądzom zapewniać z czasem dodatkowy zysk. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe grono sympatyków zyskują metale inwestycyjne, a w szczególności – złote sztabki.

Złote sztabki – czemu zainteresowanie tym metalem nie ulega zmianie?

Przede wszystkim wypada dobitnie zaznaczyć, że inwestycja środków w złote sztabki to wieloletnia inwestycja. Złoto na ogół opiera się mniejszym i większym wahaniom odczuwalnym w gospodarce, a nawet niestabilność ekonomiczna oraz polityczna nierzadko podnosi jego wartość. Naturalnie można spostrzec wahania w jego ceny, jednakże analizując jej historyczny wykres natychmiast można zauważyć, że z biegiem czasu idzie ona w górę. Dlaczego tak się dzieje? Od setek lat ilość tego metalu będąca w obiegu w zasadzie się nie zmienia. Dawno temu był on uniwersalnym środkiem płatniczym, współcześnie jest w szerokim zakresie stosowany w elektronice,medycynie czy przemyśle oraz – w dalszym ciągu na potężną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Mimo, iż wydobycie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu użytego m.in. przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak telefony komórkowe albo piloty do TV) jest w szeregu przypadków nieopłacalny, wobec tego zapotrzebowanie na złoto pozostaje na wysokim poziomie i przewiduje się, że z biegiem lat trend ten nie powinien się zmienić.

Złote sztabki – odlewane w rozmaitych rozmiarach

Czytając o inwestycji środków w złote sztaby większa część osób momentalnie pomyśli, iż to nie dla nich, przez ogromny koszt. Jednakże sztabki złota występują w wielu wagach, dlatego w zasadzie każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnej części oszczędności w ten metal. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 5 g, 2 g, a nawet 1 g. Te małe sztabki są również wyśmienitym pomysłem na podarunek. Zasobniejsi inwestorzy, mający większy kapitał często wybierają większe sztaby złota o wadze 50 g, 500 g oraz 1000 g. Wypada jednakże pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie można podzielić odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę kupimy złoto znacznie taniej. Wobec tego powinno się kupować złote sztabki o rozmaitym ciężarze bądź zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są od razu podzielone na równe sztabki.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]