Aktualny kurs euro i wymiana – gdzie szukać informacji?

kurs euro

Euro to stosunkowo młoda waluta, ponieważ w formie monet i banknotów została wprowadzona do obiegu zaledwie w 2002 r.. Jest ona obecnie głównym środkiem płatniczym w przeważającej części państw Unii Europejskiej. Polska na razie nie sprostała kryteriom, pozwalającym przyłączyć się do strefy euro, co nie znaczy, iż nasi rodacy nie używają tej waluty regularnie, czy to robiąc zakupy za granicą czy też zaciągając w niej kredyt.

Euro – wspólna waluta ułatwia biznes i podróże

Wprowadzenie euro w krajach członkowskich UE znacznie uprościło życie milionom mieszkańców Europy, zarówno w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Jednolita waluta oznacza przecież mniejsze trudności z wyliczeniem prawdopodobnego zysku bądź kosztu przy planowaniu m.in. transakcji międzynarodowych, co wcześniej ze względu na gwałtowne wahania kursów między walutami często mogło okazać się nieudaną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa dodatkowo swobodę poruszania się mieszkańców krajów członkowskich, którzy w zasadzie w większości przypadków nie muszą dbać o zaopatrzenie się w pokaźną ilość gotówki w obcej walucie podczas urlopu za granicą. Teraz potrzebna im jedynie ich aktualna karta bankowa, a korzystając z niej za granicą, nie rozmyślają już o wysokości spreadów nakładanych przez bank przy każdej płatności.

Wymiana euro na pln w kantorze internetowym – wygodna i natychmiastowa transakcja

Polska, mimo członkostwa w UE od maja 2004 roku, do tej pory nie sprostała wszelkim warunkom dopuszczającym wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, że jako mieszkańcy kraju członkowskiego Unii Europejskiej każdego dnia prowadzimy interesy i dokonujemy zakupów w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą w kilka sekund poznać aktualną cenę euro na stronach kantorów online, a zarazem także w mgnieniu oka wymienić euro na złotówki bez potrzeby wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro przez internet przez wzgląd na niższe spready jest korzystniejsza oraz bardzo poręczna, gdyż można ją zlecić o każdej godzinie dnia (nawet w nocy!), a kupno waluty dokonywane jest po kursach aktualizowanych na bieżąco, a nie – jak to najczęściej ma miejsce w bankach i kantorach tradycyjnych – w oparciu o średni kurs z ubiegłego dnia.