Garść informacji o dźwigarach budowlanych

Garść informacji o dźwigarach budowlanych

Chcesz kupić dźwigary? Sprawdź http://bit.ly/2Spt1py.

Szalunki to struktury niezastąpione na wielu budowach. Za ich pomocą możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu ścianom wylewanym z kompozytu oraz przygotowanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki są także niezbędne przy formowaniu sklepień – w takim przypadku ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłaby możliwa budowa wielopiętrowego obiektu. Dźwigary sprawiają, iż sklepienie nie zapada się natychmiast po wylaniu i może zastygnąć. Z jakich surowców produkuje się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z czego produkowane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na spore obciążenia, które sięgają kilkudziesięciu ton. Stąd jego głównym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania oraz typ wykorzystanych w tym celu surowców. Powinny one być pieczołowicie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najodpowiedniejszym materiałem okazuje się lite drewno takich gatunków jak olcha, sosna, buk i topola. Niesłychanie istotne jest także należyte zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed niekorzystnym oddziaływaniem wody, klejów i innych ciekłych preparatów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które często niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – lepiej kupić czy wypożyczyć?

Podmioty, które na co dzień zajmują się wznoszeniem wielokondygnacyjnych obiektów dysponują własnymi dźwigarami. Ich zakup i magazynowanie generuje jednak pewne koszty. Na szczęście firmy, które od czasu do czasu podejmują się zleceń tego rodzaju, mogą uniknąć nadmienionych problemów. Dobrym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów oraz pozostałych elementów konstrukcji szalunkowych.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]