Charakterystyka i zastosowanie okien skrzynkowych

Charakterystyka i zastosowanie okien skrzynkowych

Więcej szczegółów o okna skrzynkowe producent uzyskasz tutaj.

Okna skrzynkowe kojarzymy przede wszystkim z wiekowymi obiektami. Często zauważyć je możemy w starych kamienicach, starych chałupach lub pałacach. Obecnie są one produkowane przede wszystkim z przeznaczeniem do założeniu w tego rodzaju, gdyż zastosowanie skrzynkowych okien oczekiwane jest przez urzędników. Należy jednak zauważyć, iż z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej zakładane są również w nowszych obiektach. Tym bardziej, iż dzisiejsze wersje są równie funkcjonalne, co okna wykonane starymi sposobami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są wytwarzane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, między którymi jest pusta przestrzeń. Jest to pewnego rodzaju izolacja, która zabezpiecza wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach często dzielone są na czworo części – dwa u góry, mniejsze skrzydła są otwierane osobno i dawniej były używane do wietrzenia pomieszczeń. Taka budowa szczególnie dobrze sprawdzi się w budynkach wzniesionych przed laty – chociażby chatach z czerwonej cegły.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe typy, powinny być wykonane z odpowiedniego materiału. Dotychczas najczęściej sięgano po sosnę i modrzew, ale od niedawna ich producenci stosują także drewno egzotyczne. Drewna takie jak m. in. meranti okazują się wszak o wiele bardziej odporne na wpływ deszczu, powietrza oraz ekstremalnych mrozów.

Nasze dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]